WARTO WIEDZIEĆ

Jeżeli jesteście u nas o po raz pierwszy, warto zapoznać się z poniższymi informacjami, które pomogą Wam, by poczuć się u nas, jak „w domu”.

Dojazd i parking

Dojechać do nas można na kilka sposobów: 

-rowerem korzystając z licznych ścieżek rowerowych, m.in. pięknie wyremontowanej ścieżki wzdłuż Kanału Żerańskiego (zwanego również Kanałem Królewskim),

-autobusem 705, wysiadając na przystanku „Port Nieporęt”, tuż przy bramie naszego ośrodka,

-SKM S3, wysiadając na przystanku „Nieporęt” i spacerkiem ok 15 minut od stacji,

-samochodem. 

Wybierając podróż samochodem, skorzystać można z bezpłatnych miejsc parkingowych, wyznaczonych przy głównej drodze, wzdłuż naszego ośrodka. Na zamkniętym terenie znajdują się również dwa płatne parkingi. Parking A, obok bramy (koszt parkowania: 15 zł, niezależnie od długości czasu) oraz parking B, tuż przy naszej szkółce. Na parkingu B mamy dla naszych klientów 15 bezpłatnych miejsc parkingowych. Do skorzystania z nich uprawnia przepustka, którą otrzymujecie, trzymając sprzęt w przechowalni lub wykupując karnet szkoleniowy/wypożyczeniowy na większą ilość godzin. Gdy bezpłatne miejsca się skończą, wjazd na parking B to koszt: 20 zł (w pierwszej kolejności, z tej płatnej opcji skorzystać mogą osoby, które przywożą w samochodzie sprzęt windsurfingowy i chcą go rozłożyć nad wodą). 

Planując czas dojazdu w okresie wakacyjnym, a także podczas weekendów, należy wziąć pod uwagę korki, które czasami potrafią znacząco opóźnić zakładany czas dotarcia do nas. 

Toalety

W centralnej części ośrodka, na terenie którego mieści się nasza szkółka, znajdują się nowiutkie toalety, płatne 1 zł (tylko monetami). Idąc od bramy wjazdowej, w kierunku LSURF, w połowie drogi mijacie je po lewej stronie – zachęcamy do korzystania, gdyż na terenie szkółki nie ma drugich sanitariatów.

Gdzie można zjeść?

Na terenie ośrodka znajduje się kilka punktów, w których można zaopatrzyć się w coś do zjedzenia „na szybko„, lub pójść na regularny obiad: 

-Tawerna Portowa – restauracja z pełnym menu,

-sklepik z napojami, lodami oraz kanapkami „na zimno, jak i „na ciepło„, 

-stacja benzynowa Orlen,

-dodatkowo, w sąsiadującym porcie – Porcie Pilawa znajduje się smażalnia ryb.

Co zabrać ze sobą?

Przyjeżdżając na szkolenie windsurfingowe, wystarczy mieć ze sobą strój kąpielowy oraz ręcznik, wszystko inne możecie wypożyczyć od nas, na miejscu. W zależności od pogody, można pływać w samym stroju kąpielowym, bądź założyć na niego piankę „krótką” (krótkie, nogawki i krótki rękaw) lub „długą” (długie nogawki i długi rękaw). Zachęcamy do zakładania butów, które ochronią stopy przed ewentualnym skaleczeniem, np. od muszli, leżącej na dnie oraz do korzystania z kamizelek asekuracyjnych, które bezpłatnie udostępniamy do wszystkich wypożyczanych od nas sprzętów pływających.

Osobom, które muszą pływać w okularach korekcyjnych, polecamy zaopatrzenie się w specjalne gumki, które zapobiegną utopieniu okularów podczas upadku do wody.

Rzeczy osobiste

Na terenie LSURF znajdują się przebieralnie, z których można skorzystać, szykując się do wyjścia „na wodę”. Klienci mają do dyspozycji wyznaczone miejsce do odwieszenia kluczyków od samochodu, a także szafki, w których można zostawić rzeczy osobiste. Skorzystanie z szafek jest bezpłatne, jednak aby zamknąć szafkę, należy mieć własną kłódkę (w przypadku jej braku, szafkę można pozostawić otwartą lub kłódkę można kupić na miejscu, w recepcji). Dostęp do szafek jest wyłącznie w godzinach pracy szkółki.

Kontakt z LSURF

Skontaktować można się z nami poprzez formularz kontaktowy, messanger oraz mail, natomiast zdecydowanie najskuteczniejszą formą kontaktu jest kontakt telefoniczny, w godzinach pracy szkółki. Gdy wieje, nie mamy czasu na internet, natomiast telefon staramy się na bieżąco odbierać.

Lekcje windsurfingu umawiamy wyłącznie osobiście lub telefonicznie oraz odwołujemy również osobiście lub telefonicznie (nie przez sms). Umówioną lekcję można najpóźniej odwołać na 24h przed jej terminem. Odwołanie lekcji w inny sposób, niż poprzez osobistą rozmowę z osobą w recepcji, z zachowaniem powyższego terminu,  jest nieważne i pomimo nieobecności kursanta, lekcja traktowana jest jako odbyta – bardzo prosimy, aby o tym pamiętać.

Jak korzystać z akwenu?

LSURF mapka stref

Jezioro Zegrzyńskie jest akwenem z głęboką wodą, zachęcamy więc wszystkich do zakładania kamizelek asekuracyjnych, przed wyjściem „na wodę”. Pomimo tego, że średnia głębokość wynosi między 3 a 4 metry, możemy znaleźć miejsca na środku jeziora, gdzie woda sięga nam do pasa. Dno i woda nabiera ciemnego koloru i niestety bardzo szybko znika możliwość „zobaczenia”, jak jest głęboko. Zeskakując z deski, warto mieć to na uwadze.

Poniżej przedstawimy strefy znajdujące się w okolicy LSURF:

Strefa „Zielona” – Jest to duży obszar z gruntem, stworzony do nauki podstawowych elementów technicznych i oswajania się ze sprzętem windsurfingowym lub SUPowym. Przy wietrze wschodnim trzymamy się prawej strony strefy, żeby nie wpłynąć do Kanału Żerańskiego. Przy silnym wietrze zachodnim używana do startu, zamiast strefy „Niebieskiej”. 

Strefa „Niebieska” – Najlepsze miejsce startu dla średnio i zaawansowanych windsurferów. 

Strefa „Czerwona” – Jest to najmniej używana przez nas strefa. Znajduje się tam dużo kamieni, glonów i szczeżuj. Najczęściej służy jako powrotny bok Trójkąta Funboardzisty.

Strefy „X” – Zejścia do wody naszej szkółki i wypożyczalni żaglówek, wyjście z portu i obszar zarośnięty roślinami pod ochroną. Z tych miejsc korzystamy tylko podczas wnoszenia/wynoszenia sprzętu z wody, lub w sytuacjach awaryjnych. Obszary Strefy „X” należy opuścić w możliwie najkrótszym czasie. 

Żółta linia wskazuje granicę gruntu.

Nasza szkółka jest dla WAS

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okażą się dla Was pomocne, a w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, pamiętajcie, że jesteśmy tutaj dla Was i na miejscu spotkacie mnóstwo ludzi z naszej ekipy, którzy wszystko Wam wytłumaczą, a także będą służyć radą i pomocną dłonią.

Do zobaczenia.

LSURF Team

Uwaga! W związku z epidemią COVID-19, do odwołania nie ma możliwości korzystania z większości wymienionych poniżej udogodnień. W ramach dalszych etapów rządowego uwalniania gospodarki, mamy nadzieję na stopniowe ich przywrócenie – szczegółowych informacji będziemy udzielać na bieżąco.

– miejsce do odpoczynku dla wszystkich Klientów wraz z możliwością nieograniczonej wymiany doświadczeń z innymi zajawkowiczami
– przez cały sezon woda zimna i gorąca do picia
– darmowa kawa, herbata, którą robicie sobie sami, nie musząc nikogo o nic prosić, wystarczy przynieść własny kubek i korzystać do woli
– LSURF music oraz LSURF TV

lsurf chillzone

Karnet szkoleniowy, karnet wypożyczeniowy lub Karta Klienta Przechowalni, stanowi jednocześnie przepustkę, umożliwiającą wjazd na jedno z naszych miejsc parkingowych, znajdujących się bezpośrednio obok naszej Bazy.

lsurf parking

Tuż obok naszej bazy znajduje się wielki trawnik, idealny do taklowania sprzętu, z bezpośrednim dostępem do wody.

lsurf trawnik

W recepcji, oprócz super kompetentnej obsługi 🙂

– możesz bezpiecznie zostawić kluczyki od samochodu
– możesz skorzystać z przebieralni
– możesz zostawić rzeczy w zamykanej szafce
– na miejscu park narzędziowy, a w nim wszystkie narzędzia niezbędne do ustawienia sprzętu
– mały serwis żagli -> zakup folię, zakleimy Ci na szybko żagiel, a Ty wracasz na wodę, póki jeszcze wieje
– mały serwis desek – skoro można na szybko żagiel, to można naprawić i deskę
– fachowa pomoc przy ustawieniu sprzętu.

lsurf recepcja

Foto

Pływając u nas, niezliczoną ilość razy załapujesz się na fotki naszego fotografa.

lsurf foto

Strefa darmowego Wifi

– w bazie znajdziecie szlauch z bieżącą wodą, gdzie opłuczesz siebie i piankę po pływaniu

– niedaleko toalety

Przed bazą znajduje się strefa zabaw dla najmłodszych, z licznymi zabawkami i nieustannym towarzystwem innych dzieci.

Przed bazą strefa zabaw dla dzieci z licznymi zabawkami i nieustannym towarzystwem