ul. Wojska Polskiego 3

05-126 Nieporęt

(+48) 511 28 28 29

(+48) 508 366 732

KONTAKT

LSURF to Twoja szkoła windsurfingu. Przyjdź do nas już dziś i skorzystaj z wypożyczalni, przechowalni oraz nauki windsurfingu.

Dzieci i młodzież zapraszamy na wakacyjne półkolonie, obozy oraz cotygodniowe zajęcia windsurfingowe.

O NAS

COPYRIGHT

Anna Leciejewska

© 2016-2019

tel. (+48) 511 28 28 29

 

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Nie przegap okazji, śledź nasze profile:

Dodaj email do newslettera:

LOTTO WINDSURFING CUP 2016

Nieporęt

03-05.06.2016 r.

W dniach 03-05.06.2016 r. w szkole windsurfingu LSURF, znajdującej się na terenie Kompleksu Rekreacyjno-Wypoczynkowego Nieporęt-Pilawa odbyły się regaty LOTTO WINDSURFING CUP 2016, zaliczane do Windsurfingowego Pucharu Polski.

Na sobotę prognozy pokazały fantastyczne słońce, jednak prawie zupełny brak wiatru. Były to zatem znakomite warunki, aby rozegrać wyścigi SUP (Stand Up Paddle), czyli na deskach z wiosłem.

Rozegrane zostały 3 wyścigi, 2 krótkie, dynamiczne slalomy oraz 1 długi long distance prawie do mostu w Zegrzu. Emocji było bardzo dużo, jednak wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Paul Lenfant. Kobiety po 2 wyścigach miały dokładnie taki sam wynik punktowy, więc miejsca na podium zostały rozdane dopiero w ostatecznym slalomie, gdzie po pierwsze miejsce sięgnęła Ania Leciejewska, tuż za nią Aurelia Krząkała, a na trzecim miejscu Justyna Łukaszewska.

Pod koniec dnia, w ramach dodatkowych atrakcji, za motorówką Wojtka Brzozowskiego zawodnicy próbowali swoich sił na dużych falach: zarówno na desce do surfingu oraz na SUPach.

 

Niedziela dostarczyła naszym zawodnikom jeszcze więcej emocji. Prognoza pokazywała już od tygodnia fantastyczny wiatr, zatem już o godz. 8:00 zaczęliśmy dzień od Skippers Meetingu, aby od  8:30 móc rozpocząć zawody. Na brzegu ekipa z Dzień Dobry TVN na żywo śledziła zmagania zawodników.

 

 

 

W piątek od godz. 10:00 trwały zapisy do regat. Zgłosić się można było do startu w 3 klasach: Formula, Slalom oraz SUP. Zgłosiło się ponad 30 zawodników i zawodniczek, co na wstępie zapowiedziało bardzo ciekawą rywalizację. Wiatru było granicznie, rozegrane zatem zostały wyścigi Fun Race – są to wyścigi, w których zawodnicy ścigają się po normalnej trasie regat, jednakże wyniki nie są punktowane w ostatecznej klasyfikacji. W klasyfikacji Fun Race najlepszy okazał się Filip Korczycki, drugie miejsce zajął Maciek Kłopociński, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Aftowiczowi.

LOTTO Windsurfing CUP 2016 Zegrze JednoSłowo
LOTTO WINDSURFING CUP 2016 - Zegrze, Już Się Działo

3 wejścia, w tym wywiad z Wojtkiem Brzozowskim, w sekcji Wideo:

Przed południem wiatr nie był jednak aż tak łaskawy i pomimo kilku prób startów, wyścigi ze względu na słabnący wiatr musiały być przerywane przez Sędzię Główną Maję Leśny. Około południa wiatr się wzmógł i pozwolił na rozegranie 4 fantastycznych wyścigów Formula Windsurfing, w których bezkonkurencyjny okazał się Michał Polanowski, a za nim Filip Korczycki i Paweł Dittrich. Do grona obserwujących nas mediów dołączyła natomiast telewizja TVP3.

Po przerwie na lunch w bazie Lsurf rozpoczęły się wyścigi Slalom'u. Wiatr był bardzo nierówny i pomimo pełnego ślizgu na starcie, na pierwszej boi wiatru brakowało, przez co zawodnicy tracili ślizg, co z kolei powodowało konieczność przerwania wyścigu. Procedura startowa odbyła się wielokrotnie, jednakże pomimo wielu prób, nie udało się do końca rozegrać ani jednego wyścigu. Pozostało zatem wrócić do brzegu i przygotować się do ceremonii zakończenia regat i rozdania nagród.

Zliczenie punktów i wyników odbyło się bardzo sprawnie i ok godz. 17:30 na podium mogliśmy zobaczyć najlepszych polskich windsurferów w klasie Formula oraz SUP. W ręce zwycięzców trafiły Puchary oraz fantastyczne nagrody pieniężne ufundowane przez Sponsora Generalnego Regat: Totalizator Sportowy (LOTTO).

Dziękujemy wszystkim, którzy byli odpowiedzialni za pomoc przy organizacji regat, za zaangażowanie, zawodnikom za uczciwe zawody, Sponsorowi Głównemu - Totalizatorowi Sportowemu, za fantastyczne nagrody oraz Gminie Nieporęt za umożliwienie nam zorganizowania tak fantastycznej imprezy.

Pozdrawiamy i do zobaczenia.

Obszerną galerię zdjęć możecie obejrzeć na naszym fun page:

LOTTO Windsurfing Cup - Formula Windsurfing 5 wyścigów